Őszintén, ezzel azért meg is lehet jelenni, de ne rohanjunk ennyire előre. A minőségérzet a dobozzal kezdődik és részemről ezt kimaxolták, én ennél többre nem is igazán vágynék. Annyira odafigyeltek mindenre, hogy az extra fülpárnák is külön, minőségi tasakot kaptak, nem csak úgy bezacskózták és ez nekem nagyon szimpatikus. A videós anyagot már csak emiatt is érdemes megnézni. Nekem a szövetpárna jobb, mint a műbőr, mert kényelmesebb, kellemesebb érzést nyújt, jobban szellőzik és jobban is néz ki a textúrája, de ez ízlés kérdése. A fejhallgató mellé kapunk egy jack kábelt, egy 6,35mm-es jáck átalakítót és egy type-c töltőkàbelt is. A tokja, vagy hordtáskája is egészen minőségi, keményfedeles, textúrázott, de számomra túl kicsi. Nem mindegy, hogy hogyan, milyen irányból rakod bele és van egy kis fül is benne, ami elválasztja a két fejhallgatót, amire egyébként semmi szükség nem lenne, cserébe viszont extra macerát okoz, szóval ez nem a kedvencem, pedig a minőség maga tényleg extra. Ahogy a fejhallgatóé is. Minőségi anyaghasználat, gyönyörű textúra, ízléses, de talán egy kicsit nagy logózással, ami egy kicsit hivalkodóvá is teszi, de még talán határon belül mozog. Jó megfogni, jó kézbe venni, kellemes csak úgy rátekinteni, és nyilván elég jól lehet állítani is. Ránézésre is, kézben tartva is minőségi hatást kelt. Van jack csatlakozónk, type-c csatlakozónk, vezérlőpanelünk és mikrofonok a beszéd közbeni zajok kiszűrésére. Maga a fejhallgató azért súlyosabb az átlagnàl, azonban ez nem megy a kényelem rovására. Én legalábbis nem tapasztaltam, hogy pár óra után nagyon súlyos lenne. Mélysége viszont bőven van a fejhallgatónak, így talán kicsit furán néz ki az ember fején, kicsit nagynak hat, de ez legyen inkább azok baja, akik bámulnak minket.
A súly és a méret a benne lévő technológia számlájára írható, ez ugyanis nem egy dinamikus membránnal szerelt fejhallgató, hanem egy síkkágneses és ezt a technológiát a high-end kategóriába szokták alkalmazni, mert drága. Olyannyira drága, hogy at Edifier Stax Spirit S3 az olcsóbb modellek közé tartozik a síkmágneses fejhallgatok között. Jó tudni, hogy ez a technológia is kezd szépen lefelé csordogálni, ebből a felhasználók csak profitálhatnak.
Itt arról van szó, hogy itt is a mágneses mező változása generálja a hangot, de nem egy tekercs mozog, hanem több, lapos mágnes. Ezek miatt növeledik a súly és ezek miatt kell a nagyobb tér. De pont a lapok nagysága miatt lehet kiváló például a basszus. Hátránya, hogy nagyon nem mindegy, hogy mivel szólaltatjuk meg, ennek már lehet, hogy kell egy komolyabb erősítő. Maga a technológia adott, de azért itt is vannak mozgásterek, mindenki másképp oldja ezt meg, aztán ilyen-olyan hangzatos nevet adnak a technológiának, de az alap ugyanaz.
Térjünk rá a hangzásra, mert végső soron mégiscsak az a lényeg és akkor itt le is fogom írni, hogy szerintem miért nem feltétlenül felel meg a közízlésnek, illetve hogy miért érdemes óvatosan beleugrani a vásárlásba, nehogy csalódás legyen a vége. Én azt gondolom, hogy az ember azt várná, hogy tiszta hangkép mellett ugyan, de szedjen szét, mozgasson meg, pörgessen fel, minden egyes leütött dob üssön akkorát mint Myke Tyson fénykorában és érezzem azt egy konditerembe, hogy egy Rocky filmbe vagyok, hogy bármire képes vagyok és 20%-al nehezebb súlyokat kezdek el emelgetni, vagy érezzem azt, hogy földrengés van és itt pillanatok alatt össze fog omlani a ház a nagy morajlásba. Ehhez képest viszont kapunk egy - nem lebecsülve, de - Kovács Koko István méretű pofont és nem kezdünk el nagyobb súlyokat emelgetni, sőt visszaveszünk a tempóból, egy kicsit belesimulunk a közegbe és nem azt várjuk, hogy szétessen a ház, hanem ponthogy azt érezzük, hogy itt minden okés, teljes a nyugalom, ez a ház biztonságos. És ezt nagyon pozitív értelemben gondolom.
Szóval ez nem a konditermes fejhallgató. Sokkal inkább az otthoni, vagy esetleg parkos, nyugis zenehallgatós fejhallgató, de hogyha a maximumot akarjuk belőle kihozni, akkor inkább otthoni, erősítőre kötött fejhallgató. Az az állapot, amikor csak élvezni akarod a zenét és annak minden részletét. Ha viszont erre vágysz, akkor azt egészen magas szinten kapod. Elképesztően részletgazdag ugyanis, minden hangtér kristálytiszta és lehet, hogy furcsa a korábban írtak után, de a mélynek a jelenléte azért nagyon is érezhető, számomra az a leghangsúlyosabb és legszebb hangtér. Megvan benne az erő és a dinamika is, de nem szétszedősen, hanem ilyen egyenletesen, simogatóan, nyugisan és ami a legfontosabb, hogy tényleg elképesztően tisztán. Nem mosódik össze, nem esik szét, kristálytisztán hallani, hogy mit is akart a szerző. Én a magam részéről ilyen szép mélyet és úgy amblokk ilyen szép hangképet még nem hallottam. Rá kellett hangolódnom nekem is, mert én sem feltétlenül ehhez szoktam, de eszméletlen jó zenei élményben volt részem. Papíron van egy 0.5%-os torzítás, de én ebből semmit sem éreztem. Ahogy az aktív zajszűrés hiányát sem érzem hibának, ugyanis alapból is jól szigeteli a hangokat, illetve ha valami, akkor az torzít a hangon és ennek még a lehetőségét sem adták meg. A mikrofonok szűrik a zajokat beszéd közben, de hogy őszinte legyek, nekem eszembe se nagyon jutott ezen telefonálni. De az sem rossz minőségű. Ami még fontos, hogy ahogy már korábban említettem, nagyon nem mindegy, hogy milyen forrásból hallgatjuk a zenét. Egészen szépen érezhető a különbség a bluetooth és a vezetékes kapcsolat között, főleg ha a vezetékes kapcsolat másik oldalán egy egészen szépen paraméterezhető LG G7 áll, vagy méginkább egy komolyabb hangkártya, vagy erősítő, a lehetőség megvan a 6,35mm-es jack csatlakozásra is. Pár technikai paramétert mé azért érdemes megemlíteni. A bluetooth 5.2-es, A2DP, AVRCP és HFP protokollal, támogatja az SBC, APTX, APTX HD és APTX Adaptiv kodeket, a mintavételezési frekvencia pedig 10 és 40.000Hz közötti, ami igencsak széles. Az akkumulátor 1.500 mah-s, amiből akár 80 óra zenehallgatás is kijöhet papiron, amit külön nem teszteltem, de a hosszú üzemidőt azért alá tudom támasztani.
Így összességében azt gondolom, hogy ezt nem igazán a modern zenékre hangolták, hogyha modern reppet, treppet, vagy bármilyen erőhangsúlyos zenét hallgatsz, akkor ez nem feltétlenül a te fejhallgatód lesz. Fogalmazhatunk úgyis, hogy a Metallicától sokkal jobban fogod értékelni a Nothing Else Matterst, mint a One-t.
Ne feledkezzünk meg az alkalmazásáról, az Edifier Connecteől sem. Itt kiválaszthatjuk, hogy melyik fülpárnával használjuk, van 3 eq módunk, amik közül meglepően nem a Stax mód a legjobb, illetve kapcsolhatunk gaming módot. Beállíthatjuk, hogy a különböző infókat, mint csatlakozás, módváltás stb a kisasszony milyen hangerőn közölje velünk és beállíthatjuk, hogy a 2db vezérlőgomb mit csináljon, ha parancsolunk neki valamit. Igazából ennyi, ezt nem eresztették bő lére.
Ha ezek után azt mondod, hogy neked ez így rendben van és egy teljesen jó deal, akkor engedd meg, hogy gratuláljak az ízlésedhez és kérlek fogadd el a STAXS35000 kuponkódot 5000 forint kedvezményért. A garancia 3 év, a szállítás ingyenes, az élmény pedig extra klasszis lesz.