Dreame R10 Pro - aPRO különbségek
Egyre inkább észrevehető, hogy ahol van egy Plus, Pro, Ultra, vagy Prime jelző nélküli modell, ott könnyen találhatunk Plus, Pro, Ultra, vagy Prime jelzővel illetett verziót is. A korábban bemutatott Dreame R10-re is jut egy Pro variáns, mi pedig megnéztük, hogy rászolgált-e erre a jelzőre, mert egyébként a gyártók olykor túl nagylelkűen, túl könnyedén aggatják rá a modellekre. Kezdjük is el az ismerkedést a külsővel, de javasoljuk a Dreame R10 Pro videós bemutatónkat is.
Gyakorlatilag a Dreame R10 Pro - bár ez nem meglepő a teljes Dreame portfóliót nézve sem - semmiben sem tér el a simától, már ami a formát illeti. A sziluettjük ugyanaz, de a szinezetük más. Hozzám lényegesen közelebb áll a Pro modell fekete-arany kombinációja, mert szerintem elegánsabbá is teszi, de ránézésre masszívabbnak, minőségibbnek tűnik és ez talán egy fontos szempont. Csak annyira az, mint a sima modell, de a látszat egy kicsit mást sugall. Egyébként pedig anyaghasználatba is, összeszerelési minőségben is hozza a Dreame egészen magas színvonalát, de ezen minek is változtatnának. Kiegészítőkbe egy fontos különbséget tapasztalhatunk. Az R10 Pro kapott egy puha főkefét is, ami kemény padlón jobb lehet, mint a sima v-kefés verzió. Ezen felül kapunk egy motoros mini kefét, egy réskefét, egy 2 az 1-ben morzsaporszívó fejet, illetve egy fali tartót, ami csak tartó.
Szerintem akkor lett volna igazán Pro a Pro, ha adnak hozzá egy hajlító adaptert, vagy egy rugalmas csövet, mert azokkal plusz feladatot is el lehetne látni, vagy extra kényelmet adott volna, így pedig a puha főkefével ugyanazt tudjuk, amit az alap főkefével.
A mini motoros kefe ágyon lehet jó, vagy szőnyegen, főleg ha van háziállatunk, mert ez a szőrszálakkal is, illetve hajszálakkal is hatékonyabban bánik, mint a főkefe. Ágyon lényegesen könnyebb is vele dolgozni. A réskefe résekbe jó, a 2 az 1-ben fej pedig morzsaporszívózásra, vagy akár puhakefeként bútorokon is általános porszívózásra. Működését tekintve nincs nagy különbség, ha csak a puhakefét nem nézzük. Itt is 3 erősségi fokozatot kapunk és hogy épp melyikbe vagyunk, azt csak egy ledpötty jelzi, tehát nincs kijelzőnk. Ugyanígy az akkuszintről is csak ilyen módon tájékozódhatunk. A Dreame R10 Pro-n is be lehet állítani, hogy az indító gombot csak egyszer kelljen megnyomni, vagy folyamatosan nyomva kelljen tartani. A főkefe természetesen a Pro modell esetében is kapott egy világítást, ami mindig egy jó funkció, de egy Pro modelltől egyenes el is várható. Jól lehet vele kanyarodni, jól lehet vele mozogni, kellően könnyű is, bár 20 deka híján 1 kilogrammal nehezebb, de egyébként semmiben sem más, mint a sima modell. Az akkumulátor 2500mAh helyett 3000mAh-s, ami főleg maximum és közép fokozaton jöhet jól, alap fokon szerintem egyikkel sem takarítunk annyi időt, ameddig bírja. Ez nagyjából 65 perc. A portartály mindkét esetben 600ml-es, 5 rétegű szűrőrendszerrel és ciklikus mozgással, tehát a használat közben a nagy körforgásban a kisebb részecskék szépen összeállnak egy naggyá. Az erejüket tekintve is van különbség, de szerintem nem számottevő. Illetve itt van egy kis furcsaság is. A legfontosabb érték az airwatt, amit a negatív nyomás és az egységnyi idő alatt megmozgatott levegő mennyisége ad ki. A Dreame R10 és Dreame R10 Pro is 20.000Pa negatív nyomás értékkel bír, valamint a motor is mindkét esetben 120.000t fordul percenként. Ehhez képest az airwatt érték az R10-nél 120, az R10 Pro-nál pedig 150. Most vagy a Dreamenél ülnek rossz matekosok, vagy valamit tud az R10 Pro, amitől több levegőt tud megmozgatni az ugyanolyan értékek mellett. Erre nem találtam infot, de nem akarom megkérdőjelezni a Dreamet. Olyan igazán nagy, szemmel is jól látható különbség nincs, mindkét modell kellően alapos, ezek az értékek a Pro modell esetében is rendben vannak. A hosszabb szálú szőnyegbe akadt nagyobb darabokkal nem bánnak el, de egyébként nincs előttük akadály.
Nem mehetünk el szó nélkül az ingadozó, de jelenleg kb. 20.000 forintos különbség mellett sem. Azt tudni kell, hogy egy motoros puha főkefe külön alkatrészként ennél drágább, szóval a Dreame R10 Pro már ezzel behozza ezt és kvázi jobb ár-érték arányúvá teszi magát. Kérdés, hogy mennyire van rá szükségünk, illetve mennyire lett volna inkább másra? A korábban említett kiegészítőkre például. Én utóbbira szavazok, számomra attól lett volna Pro, így csak Plusz.
Ennek tükrében az értékelésünk: 10/8